Zabíjení kvůli kožešině

Napsal Helensblog.blogerka.cz (») 25. 6. 2013, přečteno: 3240×
kozesinova-zvirata_2.jpg

Tento článek jsem chtěla napsat již dávno. Jak si nebyl čas a ani chuť. Teď jsem v Německu, dosti se nudím a řekla jsem si, že by bylo hezké napsat něco nového.

A proto jsem se zaměřila rovnou na docela vážnou věc, alespoň pro mě a pro další spoustu lidí. Jedná se o zabíjení nevinných zvířat, kvůli módě?! Ano, jedná se o kožešinová zvířátka, která vyrůstají na (kožešinových) farmách v hnusných ''klecích'', kde ani nestojí na žádném pevném povrchu, ale na pletivu. Zvířata jsou vystavována extrémnímu slunci nebo extrémní zimě.

Největším světovým vývozcem kožešin je Čína. Norci, lišky, psi, kočky králíci a mnoho dalšího tu žije, jak již jsem říkala v klecích, jež nemají ani pořádnou stříšku, když prší.

Samičky, které byly vytrženy ze svého přirozeného prostředí se chovají úplně odlišně. Při porodu se nemají kam schovat, proto svá mláďata po porodu, většinou zabíjí.

Zraněná a nemocná zvířata jsou rutina všechního dne, trpí úzkostmi, vrhají se proti mřížím a také si okusují končetiny.

Než však zvířata stáhnout z kůže, vyhodí je na zem tlučou a tlučou. Po tomto všem jsou mnohá zvířata stále na živu a snaží se co nejvíce bránit, když je pracovníci hází na záda, věší za nohy či za ocasy. Následně, když z nich stahují kůži, oni se svíjí v bolestech.

Když pracovníci nemůžou provést hluboký a čistý řez do tepny, jelikož se ty malé chuděrky brání, dupou jim po krku a hlavách. Po této odporné akci, když už je všechno zakončeno, jsou lysá zakrvácená tělíčka hozena na hromadu.

Kozich-chov09_4                    Eb8ef0be02-10551737-o2_2

Nějací jedinci stále žijí a je vidět jejich rozedrané dechy. Dokonce 5 až 10 minut ''po'' bijí srdce některých zvířat.

Kozich-chov06_3

Dalšími vývozci kožešin je USA, potom Evropa(země, ve kterých byl zakázán chov kožešinových zvířat - Chorvatsko 2007, VB 2003, Bosna a Herzegovina 2008, Rakousko 2004, ve Švýcarsku žádné kožešinové farmy nejsou. Dokonce i v Nizozemí byla roku 2012 zakázána produkce kožešin, mimo jiné je to země s největší produkcí kožečin.)

1890-130620

Česká republika

I u nás se nachází pár kožešinových farem - norci, lišky domácí, lišky polární a činčily. Podle kontrol je vše v pořádku, ''klece'' jsou v normě, krmení a voda je vždy čistá a nemocná zvířata ošetřena. Ale k čemu to vše je? Proč trápit takhle nevinná zvířátka. Řeknu proč. Protože žijí na světě lidé, kteří se nespokojí s umělou kožešinou, jež je k nepoznání od pravé. Protože ''zbohatlíkům'' je jedno jak se cítí ty chuděrky.

Mimochodem, na jeden kožich pro ženu se spotřebuje okolo 65-ti norků. Za dva kožichy už je to 130 norků. Za 10 kožichů už 650 norků! A je to! Tolik zvířat, kvůli kožichu, který se vám stejně válí ve skříni a nosíte ho jen někam do společnosti!

Pro výrobu jednoho kožichu je potřeba:

65 norků

130 činčil

27 tchořů

60 zajíců                                                           

14 vyder

11 stříbrných lišek                                                                 

9 bobrů

4 leopardy

18 červených lišek

15 rysů

125 hranostajů

12 ocelotů

Kozich-no05

Podle všeho však Češi kožešinám nefandí, podle průzkumu 60% dotázaných se zákazem chovu kožešinových zvířat souhlasí.

Osmdesát procent lidí by se obešlo bez kožešinové módy.

1887-090646-v_3                 1888-090609-v_3


To co je v článku je i v těchto videích.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dsJksyhrOAM

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QrJ8rWtUTKI

Pokud chcete aby byl chov kožešinových zvířat u nás zakázan podepiště petici a dávejte podepsat svým blízkým. http://www.protisrsti.cz/dokumenty/Petice_Zakaz_chovu_KZ.pdf


S pozdravem Hellen

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a tři