Klausova amnestie

Napsal Helensblog.blogerka.cz (») 8. 3. 2013 v kategorii Politika, přečteno: 3263×
klaus-projev-usmev-vlajka-denik-380.jpg

V dnešním článku se pokusím pokud možno objektivně zhodnotit Klausovu amnestii vyhlášenou dne 1.1.2013.

Na začátku by asi bylo vhodné sdělit, co amnestie obsahovala a za jakým účelem byla udělena. Jedná se především o lehké přestupky do 1 roku a soudní řízení trvající více než 8 let. Prezident také udělil milost lidem starším 74 let.

A teď k jádru věci. Naprosto nechápu, proč se kolem Klausovy amnestie spustila taková negativní kritika. Média ukazují jen jednu stranu mince, nafukují to a zveličují. No ano, vždyť jsou to média, na takovém principu fungují. Ale že tomu lidé uvěří a budou to slepě papouškovat bez toho, aby si ověřili fakta nebo zjistili o dané věci více, to je příšerné. Jsme snad národ, který nepřemýšlí vlastní hlavou? Nejvíc mě překvapuje to, jak si někdo může dovolit tvrdit, že to bylo nesprávné rozhodnutí, když o tom neví vůbec nic. Jak si může dovolit zpochybnit rozhodnutí člověka, který je několikrát tak vzdělaný jak on a s problematikou amnestie jistě řádně obeznámený.

Ne-klausove-amnestii2Mnozí odpůrci Klasovy amnestie argumentují propuštěním takzvaných tunelářů. Tuto zprávu se dozvěděli z médií. Václav Klaus na tuhle zprávu reagoval takto: "O jakých vrazích a tunelářích se pořád mluví? Ti by měli trest vězení do jednoho roku? V těchto dnech o tom běžný člověk ani nemá sebemenší možnost v klidu přemýšlet. Přebírá atmosféru, náladu a hysterii šířící se z televizí a dalších médií. Tuto vlnu samozřejmě vyvolala média – v tomto smyslu zase naopak překvapen nejsem." Zdroj: novinky.cz

Další věcí je nárůst kriminality. Proč by měla kriminalita stoupnout? Nevidím rozumný důvod, když zvážím podmínky amnestie. Drobné přestupky nemůžeme chápat jako vraždu, napadení, ublížení na zdraví. Televize opět bezprostředně na propuštění začala ukazovat kdo, kde, co ukradl apod. Jistě pár takových případů bylo, ale rozhodně si nemyslím, že jde o nějaký velký nárůst kriminality.

Když se na amnestii podíváme i z té druhé strany, medii přehlížené, poznáme, že ve většině případů byla pro správnou věc. Tak třeba soudní řízení, která se táhnou roky. Člověk, který je nevinný, ztrácí nezávislý život kvůli řekněme neschopnosti soudů. A z logiky věci - co se nevyřešilo za 8 let, se během dalších pravděpodobně nevyřeší. A když ano, tak to stejně odnesou nevinní lidé.

Je hanba, jak se republika rozloučila s Václavem Klausem. To vážně byl tak špatný prezident, aby si zasloužil takové pohrdání? Třeba je Klaus samolibý, ale skutečně je to něco, co Ohioovlivňuje politiku, společnost, stát?

Možná, že je za tou mediální vlnou něco víc. Že by to bylo něčím, někým ovlivněno? Kdo ví?

"Je dobře, že po patnácti letech přišla tato dílčí amnestie. Že je zneužívána mými soupeři v médiích i politice k útokům na mne, její smysl a účinek samozřejmě oslabuje. Že si s ní někdo aktuálně pomáhá v prezidentské kampani, je smutné, nedůstojné, ale nakonec pochopitelné. Sám bych to ale nikdy neudělal." Zdroj: novinky.cz

Zvážím-li to tedy, byla amnestie z větší části dobré rozhodnutí. To, že si lidé myslí opak, na tom mají vinu média.

Vaše Annie :)

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a třináct